ÜRÜNLERİMİZ Pilon-Totem-Bahçe Tabela

Pilon-Totem-Bahçe Tabela

Totem, Pilon ve Bahçe tabelaları kurumların, firmaların, alışveriş merkezlerinin ve hastanelerin fark edilmesi için tasarlanan tabela çeşitleridir. Totem tabelalar, büyük ve gösterişli bir görünüme sahip dış mekân tabelalarıdır. Totem tabelalar firmaların tanıtımları için oldukça etkilidirler. Totem tabelalar genelde şehirden uzakta yol kenarında konumlandırılırlar. Totem tabelalar yol tabelası olarak da isimlendirilmektedirler. Totem tabelalar genelde bütün gibi görünürler ancak birbirinden bağımsız parçalardan ancak gövde ve kaset olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Totem tabelanın uzun ömürlü olması için montajının dikkatli yapılması büyük önem taşır. Totem tabelalar, ışıklı tabela veya ışıksız tabela şeklinde olabilmektedir. Totem tabelada üretim malzemesi olarak krom ya da paslanmaz çelik kullanılması onu uzun ömürlü ve dayanıklı hale getirir.

Pilon tabela bir dış mekân tabelasıdır. Genellikle kalabalık yerlerde tercih edilen bu tabela türü dış mekân mimari yönlendirmede çok önemli bir yer tutar. Pilon tabela üzerinde birden fazla yerin ismi yer alabilir veya üzerine firma adı hastane adı yazılabilir. Pilon tabela çeşitleri sıklıkla dış mekân tabelası olarak kurgulandığı için hava koşullarına dayanıklı olması önem arz etmektedir. Pilon tabela sağlam ve sert olmalıdır bu yüzden kullanılacak malzemeye dikkat edilmelidir.  Pilon tabela tasarımında dikkat çekicilik önemlidir. Genel olarak dış mekân yönlendirmede yön bulmada veya bir firmanın, hastanenin, otelin girişinde kullanıldığı için tasarım çok önemlidir. Pilon Tabela hastane tabelası, avm tabelası, rezidans tabelası, üniversite tabelası, otel tabelası olarak kullanıldığından kurumsal bir tabeladır.

Bahçe tabelaları da dış mekânda tercih edilen bir tabela çeşididir. İşyeri önlerinde firma ismini ya da istenilen görseli, yazıyı sergilemek için kullanılan bir dış mekân tabelasıdır. Bahçe tabelaları genellikle iki yönlü olarak üretilir.